PrOgRaMania Forumuna-Hoş Geldiniz...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PrOgRaMania Forumuna-Hoş Geldiniz...

AnasayfaDirenişLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
programmania.eniyiforum.net >> Oyun, Program, Klip, Mp3, Film >> Sitemizin forumlarını görebilmek için lütfen üye olunuz!!! PrOgRaMaNia Forumu

Resident Evil 4 (Pc,Ps2 İnceleme)

YazarMesaj
Admin
Administrator

Administrator
Admin

Rep puanı : 2147511142

Resident Evil 4 (Pc,Ps2 İnceleme) Empty
MesajKonu: Resident Evil 4 (Pc,Ps2 İnceleme)   Resident Evil 4 (Pc,Ps2 İnceleme) Icon_minitimeCuma Nis. 10, 2009 12:45 pm

Residen Evil(RE4) ile birlikteyiz. Filmleri ile her ne kadar kötü eleştiri alsada oyunlarının yeri gönlümüzde her zaman ayrıdır. Nasıl Müslüm Gürses’in kendini jiletleyen taraftarları varsa bu resident evil ında 24 saat her seriyi oynayan oyuncuları boldur. Ama bizi her anıyla etkileyen bir oyun olduğundan oynadığımız her ana değecektir. Bu arada eminim çoğunuz başlıktaki biohazard4 kelimesini merak ediyordur.Biohazard Residen Evil’ın Japonya da kullanılan ismidir. Yani çoğunuzun şu an elinde olan re4 aslında Japon versiyon. Ama kaygılanmayın arada bir fark yok.

Leon S.KENEDY

Ve bu oyunda bizim oynatacağımız karakterler arasında çoğunuzun tanıdığı Leon var. Evet doğru okudunuz oynatacağımız dedim çünkü sırada Ada Wrong,Albert Wesker,Hunk ve Cruzer bulunmakta. Senaryomuza Leon ile başlıyoruz. Leon genç,karizmatik,sarışın bir polistir ve Ada’dan hoşlanmaktadır. Başkanın kızı bir tarikat tarafından kaçırılır. Bizde(Leon) bir köye araştırmaya gideriz fakat kendimizi bela okurken buluruz. Ve insancıkları(beyni yönetilen insanlar) öldürerek başkanın kızını kurtarmaya çalışıyoruz.
Allah Belanı Versin,Allah Seni Kahretsin!

Oyunda önceki serilerden bildiğimiz bosslarda bulunmakta. Mesala önceki seriden Cruzer veya Leon ile Ada’yı hatırlıyoruz(yada hatırlamıyoruz). Ama bilmeyenlere kısa bir biyografi verelim:
Leon: Polis Birimine Bağlı İyi Bir Polis.Bir görev üzerine bir köye gönderilir ve hikayemiz başlar.
Ada: Albet Wesker’ın Umbrellasında çalışan güzel bir ajan ve Leon’dan hoşlanmaktadır.Ada ise bu köydeki panzehirin peşindedir ve Leon’u kurtarmakla uğraşmaktan görevine pek vakit bulamamaktadır(Belki de Leon Kastli Yapıyor Kız Güzel Ya).
My name is Saddlar.I am a Bos.Big Bos

Size oyundan şöyle bahsedelim.Bir elinizde handgun ful upragedlenmiş.Diğer elinizde silahın tetiğinde.Arkanızdada dost canlısı zombi topluluğu koşuyor.Kimisinin elinde testere(kafanızı kesmek için fırsat kolluyorlar ve tek hamlede öldürüyorlar),kimisinde ok,kimisinde dinamit. Sizse sınırlı olan merminizle ölmeden onları öldürmeye çalışıyorsunuz ki bazılarının kafası kopunca kafadan canavar çıkıyor. Birde piskopat kurtlarımız var.Diğer oyunlarda zombi köpek varken bu oyunda zombi kurtlar var ve bazı binaların önünde korumalık yapıyorlar.Ama kurtların çok cici olduklarını söylemeliyim.Peki bu içerik kötümü? Aslında hayır aksine çok zevkli. Bazen sinir atmak için oyuna girdiğimi hatırlıyorum(tabi kafam kopunca daha da sinirleniyorum)
Ada İp Atlada Altını Görelim!

Oyundaki kamera açısı ise beklenmiyecek kadar güzel.Oyunu bitirdim ve bana daha sorun çıkarmadı. Diyeceksiniz normal değimli, mouse olmayan bir oyun için değil. Ha bu arada oyunda Mouse desteğide bulunmamakta. Ya oyunu oynamak için joyistik alacaksınız (ben aldım) yada internetten Mouse desteklerini indirceksiniz ki onlarda resmi değil ama olduka işe yarıyor. Save sisteminede gelince, capcomun yıllardır sürdürdüğü checkpoint usulu kayıt bulunmakta oyunda. Bulduğunuz bir daktilodan oyunu kaydedebilirsiniz veya bölüm geçerek kayıt yapabilirsiniz. Gelelim oyunun en can alıcı noktasına. Oyun diğer konsollardaki (GC,PS2) versiyonlarında bulunan ışıklandırmaya bilgisayarda sahip değil. İlk defa pc de oynayacak biri için sorun olmasa da diğer konsollarda deneyip oynayan biri için işkence olması olası. Ama dediğimiz gibi oyun eğlenceden kurtarıyor. Ve geldik son sözlere eğer şu an bir oyun almak istiyorsanız size önereceğimiz bir oyun. Tabi yanınızda 18 yaşından küçük birinin olmamasına dikkat edin.
http://programmania.eniyiforum.net

Resident Evil 4 (Pc,Ps2 İnceleme)
1 sayfadaki 1 sayfası